1933 by Esquire Men's Griffin Shield Necklace 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 22" | Jared

Have a question about 1933 by Esquire Men's Griffin Shield Necklace 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 22"?
Need help with this 1933 by Esquire Men's Griffin Shield Necklace 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold Plate |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
| Gold Karat | 14K |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 22 in |
| Width | 24 mm |
| Height | 30.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |