Glitter Rope Chain 2mm Solid 14K Yellow Gold 16" | Jared
Select Your Metal: 14K Yellow Gold

Have a question about Glitter Rope Chain 2mm Solid 14K Yellow Gold 16"?
Need help with this Glitter Rope Chain 2mm Solid 14K Yellow Gold 16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 16 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 016 Gauge |
| Length | 16 in |
| Width | 2 mm |
| Height | 2 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |