Glitter Rope Chain 1.6mm Semi-Solid 10K Yellow Gold 18" | Jared
Select Your Metal: 10K Yellow Gold

Have a question about Glitter Rope Chain 1.6mm Semi-Solid 10K Yellow Gold 18"?
Need help with this Glitter Rope Chain 1.6mm Semi-Solid 10K Yellow Gold 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
| Chain Solidity | Semi-Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 012 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 1.6 mm |
| Height | 1.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |