Yoko London Pink Freshwater Cultured Pearl Bracelet 18K White Gold 7" | Jared

Have a question about Yoko London Pink Freshwater Cultured Pearl Bracelet 18K White Gold 7"?
Need help with this Yoko London Pink Freshwater Cultured Pearl Bracelet 18K White Gold 7"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 8.00 X 8.00 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Capsule |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Capsule |