Trillion Curved Brilliant-Cut, Half Moon Brilliant-Cut & Tie Step-Cut Lab-Grown Diamond Dangle Earrings 3-1/3 ct tw 14K White Gold | Jared

Have a question about Trillion Curved Brilliant-Cut, Half Moon Brilliant-Cut & Tie Step-Cut Lab-Grown Diamond Dangle Earrings 3-1/3 ct tw 14K White Gold?
Need help with this Trillion Curved Brilliant-Cut, Half Moon Brilliant-Cut & Tie Step-Cut Lab-Grown Diamond Dangle Earrings 3-1/3 ct tw 14K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 3-1/3 |
| Color | G |
| Clarity | VS2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Lifetime Lab-Grown Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Tie Step-Cut |
| Stone Carat Range | 3 Ctw - Under 5 Ctw |
| Stone Class | Lab-Grown |
| Stone 2 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Mixed |
| Stone 2 Class | Lab-Grown |
| Stone 3 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Lab-Grown |
| Stone Setting | Bezel |
| Stone 2 Diamond Clarity | VS2 |
| Stone 2 Diamond Color | G |
| Stone 3 Diamond Clarity | VS2 |
| Stone 3 Diamond Color | G |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Metal 2 Finish | Polished |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8.5 mm |
| Height | 30.6 mm |