Shy Creation Diamond Three-Stone Ribbed Bangle Bracelet 1/8 ct tw 14K Yellow Gold SC22009466ZM | Jared

Have a question about Shy Creation Diamond Three-Stone Ribbed Bangle Bracelet 1/8 ct tw 14K Yellow Gold SC22009466ZM?
Need help with this Shy Creation Diamond Three-Stone Ribbed Bangle Bracelet 1/8 ct tw 14K Yellow Gold SC22009466ZM?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/8 |
| Color | H |
| Clarity | SI2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 1/4 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Micro-Set |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Clasp Type | Tongue |
| Bracelet Width | 3.81 |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 3.81 mm |
| Height | 3.81 mm |
| Clasp Type | Tongue |