Pear-Shaped Natural Garnet Bow Dangle Earrings 10K Yellow Gold | Jared

Have a question about Pear-Shaped Natural Garnet Bow Dangle Earrings 10K Yellow Gold?
Need help with this Pear-Shaped Natural Garnet Bow Dangle Earrings 10K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Garnet |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Pear |
| Stone Size | 6.00 X 4.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 9.5 mm |
| Height | 11 mm |