Men's Natural Sodalite Necklace Yellow Ion-Plated Stainless Steel 22" | Jared

Have a question about Men's Natural Sodalite Necklace Yellow Ion-Plated Stainless Steel 22"?
Need help with this Men's Natural Sodalite Necklace Yellow Ion-Plated Stainless Steel 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sodalite |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 23.00 X 23.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Gold-Tone |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 22 in |
| Width | 23 mm |
| Height | 29.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |