Men's Blue Sapphire Bar Brooch 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver | Jared

Have a question about Men's Blue Sapphire Bar Brooch 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver?
Need help with this Men's Blue Sapphire Bar Brooch 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 3.00 X 3.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Accessory Design | |
|---|---|
| Accessory Style | Brooch |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5 mm |
| Height | 40.5 mm |