Men's Black Spinel Wolf Circle Necklace Sterling Silver & 14K Yellow Gold Plating 24" | Jared

Have a question about Men's Black Spinel Wolf Circle Necklace Sterling Silver & 14K Yellow Gold Plating 24"?
Need help with this Men's Black Spinel Wolf Circle Necklace Sterling Silver & 14K Yellow Gold Plating 24"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Spinel |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.00 X 2.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold Plate |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
| Gold Karat | 14K |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Metal 2 Color | White |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 24 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 24 in |
| Width | 17.5 mm |
| Height | 25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |