Juliette Maison Natural Aquamarine, Blue Zircon. Blue Sapphire Constellation Ring 10K Yellow Gold | Jared
Select Your Metal: Yellow Gold
Select Your Color: Blue

Have a question about Juliette Maison Natural Aquamarine, Blue Zircon. Blue Sapphire Constellation Ring 10K Yellow Gold?
Need help with this Juliette Maison Natural Aquamarine, Blue Zircon. Blue Sapphire Constellation Ring 10K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Aquamarine |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Zircon |
| Stone 3 Color | Blue |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 2.90 |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.3 mm |
| Height | 9.2 mm |