Heart-Shaped Garnet Drop Earrings 10K Rose Gold | Jared

Have a question about Heart-Shaped Garnet Drop Earrings 10K Rose Gold?
Need help with this Heart-Shaped Garnet Drop Earrings 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Garnet |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Heart-Cut |
| Stone Size | 6.00 X 6.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Garnet |
| Stone 2 Color | Red |
| Stone 2 Shape | Heart-Cut |
| Stone 2 Size | 5.00 X 5.00 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Garnet |
| Stone 3 Color | Red |
| Stone 3 Shape | Heart-Cut |
| Stone 3 Size | 4.00 X 4.00 |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.9 mm |
| Height | 21 mm |