South Sea Golden Cultured Pearl Drop Necklace 14K Yellow Gold | Jared
Select Your Metal: 14K Yellow Gold
Select Your Stone: Gold Pearl

Have a question about South Sea Golden Cultured Pearl Drop Necklace 14K Yellow Gold?
Need help with this South Sea Golden Cultured Pearl Drop Necklace 14K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Pearl Type | Cultured South Sea |
| Pearl Size | 9 x 10 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Singapore |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Singapore |