Men's Natural Jasper, Tiger's Eye Quartz & Bronzite Bead Bracelet Black Ion-Plated Stainless Steel 8.5" | Jared

Have a question about Men's Natural Jasper, Tiger's Eye Quartz & Bronzite Bead Bracelet Black Ion-Plated Stainless Steel 8.5"?
Need help with this Men's Natural Jasper, Tiger's Eye Quartz & Bronzite Bead Bracelet Black Ion-Plated Stainless Steel 8.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Tiger's Eye |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 6.00 X 6.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Jasper |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 6.00 X 6.00 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Other |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 6.00 X 6.00 |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Black |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Color | Black |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 |
| Bracelet Chain Type | Foxtail |
| Bracelet Width | 6 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.5 in |
| Width | 6 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Chain Type | Foxtail |