Akoya Cultured Pearl Necklace 14K Yellow Gold 6.5-7mm 30" | Jared
Select Your Metal: 14K Yellow Gold

Have a question about Akoya Cultured Pearl Necklace 14K Yellow Gold 6.5-7mm 30"?
Need help with this Akoya Cultured Pearl Necklace 14K Yellow Gold 6.5-7mm 30"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Pearl Type | Cultured Akoya |
| Pearl Size | 6.50 X 7.00 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 30 |
| Necklace Clasp Type | Fish-Hook |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 30 in |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 6.5 mm |
| Clasp Type | Fish-Hook |