1933 by Esquire Men's Twist Rope Bracelet 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 8.5" | Jared

Have a question about 1933 by Esquire Men's Twist Rope Bracelet 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 8.5"?
Need help with this 1933 by Esquire Men's Twist Rope Bracelet 14K Yellow Gold Plated Sterling Silver 8.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold Plate |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Plating Color | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 |
| Bracelet Clasp Type | Fancy |
| Bracelet Chain Type | Foxtail |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.5 in |
| Height | 4.5 mm |
| Clasp Type | Fancy |
| Chain Type | Foxtail |