1933 by Esquire Men's Lab-Created Sapphire Pendant Necklace 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver 22" | Jared

Have a question about 1933 by Esquire Men's Lab-Created Sapphire Pendant Necklace 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver 22"?
Need help with this 1933 by Esquire Men's Lab-Created Sapphire Pendant Necklace 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Square |
| Stone Size | 4.00 X 4.00 |
| Stone Class | Created |
| Stone Setting | Channel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold Plate |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 22 in |
| Width | 36.5 mm |
| Height | 24.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |